صفحه اصلی / الگوریتم جستجو / الگوریتم کبوتر گوگل

الگوریتم کبوتر گوگل

الگوریتم کبوتر گوگل علاوه بر اینکه بر یافتن نتایج محلی بهتر تاثیر مناسبی دارد، تاثیر بسیار زیادی بر افزایش سرعت پاسخ دهی گوگل به پرس و جوهای کاربران دارد و سرعت پاسخ دهی را به میزان قابل توجهی افزایش داده است. از نکات جالب دیگری که در مورد الگوریتم وجود دارد می توان به پردازش موازی اطلاعات توسط کبوترهای مختلف و طبقه بندی سایتهای اینترنتی در قفس های مختلف اشاره کرد، با استفاده از این الگوریتم گوگل سایتهای مشابه و هم موضوع را به راحتی شناسایی می کند.

باید به این نکته توجه داشت که الگوریتم کبوتر گوگل مانند گوگل پنگوئن یا گوگل پاندا یک الگوریتم ضد اسپم نیست و تمرکز آن بر روی خوشه بندی نتایج و نمایش نتایج محلی است.

گوگل در گذشته نیز نتایج را به صورت محلی خوشه بندی می کرده است و موضوع خوشه بندی در حد کشورها موضوع جدیدی نیست اما اینکه محدوده محلی کاهش پیدا کرده و تا حد محله پیش برود می تواند موضوع بسیار جذابی باشد. این موضوع می تواند تاثیر بسیار زیادی در محبوبیت نتایج گوگل داشته باشد. فرض کنید که من بتوانم با جستجوی عبارت الکتریکی در گوگل نزدیکترین الکتریکی ها نسبت به خودم را پیدا کنم و این موضوع برای انواع مختلف جستجوها اتفاق بیفتد.

گوگل علاوه بر اهمیت دادن به نتایج محلی به سلایق شما نیز اهمیت می دهد و با امکان web history که ارائه کرده است به دنبال یافتن موضوعاتی است که شما به آنها علاقمند هستید تا بتواند نتایج بهتری را به شما ارائه دهد.

سئوی محلی یا Local Seo، از جمله موضوعاتی است که امروزه بر سر زبان ها افتاده و مدت هاست که مورد توجه موتورهای جستجو مخصوصاً گوگل قرار گرفته است. در این روش جستجوها بر اساس مختصات جغرافیایی کاربران تعیین می شود و در نتایج جستجو به کاربران ارائه می گردد. به عنوان مثال، شما در یکی از شهرهای اطراف تهران حضور دارید و به دنبال نزدیک ترین باشگاه ورزشی به محل زندگی خود هستید. در این لحظه شروع به جستجو در گوگل می کنید و لیستی از باشگاه های نزدیک به محل خود را در صدر نتایج جستجو مشاهده می کنید. گوگل نتایج موجود را بر اساس آیتم های مختلفی همچون google maps، google business و غیره برای مشخص نمودن محل شرکت و کسب و کارهای گوناگون مرتب و در نتایج به کاربران ارائه می دهد.

در این قسمت به الگوریتمی اشاره خواهیم نمود که به مرتب سازی نتایج جستجوی محلی، کمک شایانی خواهد نمود.

آشنایی با الگوریتم کبوتر گوگل

کبوتر یا Pigeon، الگوریتم جدیدی است که از طرف گوگل ارائه شده است و از آنجایی که بر روی جستجوی محلی متمرکز می شود، هدف آن بهبود نتایج جستجو بر اساس موقعیت جغرافیایی کاربر و تجارت او می باشد. تغییراتی که بر اساس الگوریتم کبوتر ارائه می گردد، هم در نتایج جستجوی صفحات وب و هم بر روی جستجو بر اساس نقشه گوگل تاثیرگذار خواهد بود و بزودی شاهد جابجایی های بسیاری در رتبه بندی صفحات خواهیم بود.

آشنایی با الگوریتم کبوتر گوگل

البته باید به این نکته اشاره نمود که در حال حاضر نام مشخص و رسمی از طرف گوگل برای این الگوریتم ارائه نشده است و از آنجایی که در گذشته برای ارتباطات محلی و نزدیک از کبوتران استفاده می کردند، وب مستران نام کبوتر را برای این الگوریتم انتخاب نمودند.

در حال حاضر گوگل این الگوریتم را تنها برای جستجوی صفحات انگلیسی زبان در نظر گرفته و هنوز اطلاعاتی در مورد زمان راه اندازی بر روی تمامی زبان های دیگر ارائه نکرده است.

اگر صاحب کسب و کاری با مکان مشخص هستید همچون رستوران، مطب، باشگاه ورزشی وغیره، رعایت کردن اصول الگوریتم کبوتر می تواند شانس جذب مشتری از طرف گوگل را برای شما افزایش داده و این اتفاق باعث می شود تا از رقبای خود پیشی گرفته و فروش فوق العاده زیادی را در کسب و کار خود تجربه نمایید.

منبع: نت مارکو

درباره ammarlu

این مطالب را نیز ببینید!

انواع الگوریتم های جستجو

انواع الگوریتم های جستجو

خلاصه ای از انواع الگوریتم های جستجوی گوگل و موتورهای جستجو موتور های جستجو از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *