صفحه اصلی / آموزش سئو سایت / سئو کلاه خاکستری چیست؟

سئو کلاه خاکستری چیست؟

سئو کلاه خاکستری چیست ؟ : همانطور که می دانید و در این سایت و سایر سایت ها نیز بارها و بارها در مورد آن بحث شده ، مهم ترین مساله برای یک وب سایت طراحی شده ، دیده شدن آن توسط بازدید کنندگان متعدد است . بدین منظور همواره مدیران سایت از اصول سئو سایت در طراحی سایت کمک می گیرند .
در مطلب سئو کلاه سیاه چیست ؟ به ویژگی های نوعی از سئو سایت به نام سئو کلاه سیاه پرداختیم و مطرح کردیم که این روش ممکن است در کوتاه مدت به خوبی جواب دهد اما پس از مدت کوتاهی موجب حذف وب سایت از نتایج موتورهای جستجو خواهد گردید .
پس از آن به روش دیگری برای بالا بردن سئو سایت پرداختیم . این روش که به سئو کلاه سفید معروف است ، روشی دقیق و اصولی برای بالا بردن سئو سایت است . ممکن است تا مشاهده نتایج آن چندماه طول بکشد اما بدست آوردن نتیجه مثبت تضمینی است . در خصوص این نوع از سئو سایت می توانید به مطلب سئو کلاه سفید چیست ؟ مراجعه نمایید .
امروز در این مطلب هدف من آشنا نمودن شما با یکی دیگر از روش های سئو سایت ، به نام سئو کلاه خاکستری است . همانطور که از نامش می توان حدس زد سئو کلاه خاکستری یک روش سئو مابین سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید است .

سئو کلاه خاکستری چیست؟

سئو کلاه خاکستری را بشناسیم

شاید خود متخصصین سئو این مطلب را ندانند اما طیف وسیعی از افرادی که به طور حرفه ای در حوزه سئو سایت فعالیت می کنند ، درواقع از روش کلاه خاکستری استفاده می نمایند ! برای مثال خرید بک لینک یکی از روش های سئو کلاه سیاه است که گوگل شدیدا با آن برخورد می کند . حال بسیاری افراد با درج لینک های رایگان در سایت ها و تبادل لینک و امور مشابه اقدام به ساخت بک لینک های مصنوعی می نمایند . این روش ، سئو کلاه خاکستری است ! از نظر گوگل ساخت بک لینک ها غیر طبیعی است اما خود شخص به نوعی دچار خود فریبی شده و تصور می کند چون برای ایجاد بک لینک مبلغی پرداخت نکرده پس همی چیز طبیعی است .
علاوه بر این ، به استفاده ترکیبی از روش های سئو کلاه سیاه و کلاه سفید در بالا بردن سئو سایت نیز سئو کلاه خاکستری گفته می شود .
آنچه مسلم است ، مفهوم سئو سایت با لینک سازی گره خورده و لینک سازی یک عمل دستی است و کاری که با دخالت مستقیم انسان انجام گیرد امکان خطا نیز دارد . بنابر این تبدیل شدن ناخواسته سئو کلاه سفید به سئو کلاه خاکستری تا حی قابل توجیه خواهد بود .

منبع: seo-siteoptimization.com

درباره ammarlu

این مطالب را نیز ببینید!

افزایش آمار بازدید سایت

۶ روش افزایش آمار بازدید سایت

افزایش آمار بازدید سایت یکی از دغدغه های هر دارنده وب سایت یا کسب و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *