فاکتورهای On Page SEO

در این مقاله قصد دارم مهمترین فاکتورهای On-Page SEO که در سئو تاثیرزیادی دارند را براتون شرح دهم در تصویر زیر این فاکتورها نمایان است :

on-page-content-factorsمحتوای صفحه و تاثیر آن در On-Page SEO

توجه داشته باشید که محتوای یک صفحه است که در نتایج جستجو برای کاربر ارائه می شود و این همان چیزی است که کاربر دنبال آن می گردد . خوب حال چه محتوایی از نظر سئو خوب و با ارزش است سئو طراحی سایت این را در نظر دارد که محتوایی که دارای تقاضا و عرضه باشد با ارزش ترین محتوا می باشد بدین صورت که محتوا بتواند بعد از روئیت در نتایج جستجو نیاز کاربر را رفع نماید . محتوا می تواند یک متن ساده یا، جک و یا اینکه یک خبر فناوری و… باشد که در صورت مشاهده توسط کاربر نیاز آن را رفع کند .

اما محتوا به خودی خود نمی تواند برای سئو طراحی سایت مفید باشد محتوایی از نظر سئو سایت مفید و قابل قبول است . که موارد زیر را دارا باشد:

۱-اولا اینکه منحصر به فرد باشد

۲-دارای متا داده های فراگیر باشد

۳-برای روبات های جستوجوگر قابل روئیت باشد ( صفحه فعال باشد / در واقع صفحه خطا یا ۴۰۴ نباشد)

۴-توجه داشته باشید محتوایی که تولید می کنید حول کلمه ی کلیدی وب سایت حرکت کند.

۵-قابلیت اشتراک گذاری را داشته باشد| برخی از وب مستر های تازه کار این را نمی دانند که بهترین مطلب یا محتوا آن است که باید قابلیت اشتراک گذاری را داشته باشد.

۶-محتوا باید قابلیت خاندن توسط انواع دستگاه های هوشمند را داشته باشد.

**توجه

محتوایی که قابلیت لینک دهی و اشتراک گذاری را نداشته باشد . هرچه قدر هم که جدید و با ارزش باشد از نظر موتورهای جستجو با محتوای ضعیف و کم ارزش فرقی ندارد.از جمله صفحاتی که دارای اسلاید شو می باشند.

تصاویر درون محتوا و تاثیر آن بر On-Page SEO

تصاویر یکی از بخش های مهم یک محتوای خوب در صفحه ی وب سایت است که تاثیر زیادی می تواند در سئو سایت به خصوص در On-Page SEO داشته باشد . استفاده از تصاویر بهینه برای طراحی سایت و در نظر گرفتن توضیحات مناسب برای تصویر مرتبط با عنوان ، کلمه کلیدی و موضوع سایت بسیار بر روی سئو سایت تاثیر گذار است .

Title tag | تگ عنوان و تاثیر آن در on-page seo

بعد از محتوا می توان تگ عنوان را دومین فاکتور با ارزش در سئو on-Page در نظر گرفت . توجه داشته باشید که موتورهای جستجو با استفاده از عنوان صفحه شما آن را ایندکس می کنند و همچنین از طریق عنوان صفحه است که می توانید در بسیاری از صفحات دیگر آن را به اشتراک بگذارید.

عنوان صفحه گزارشی مختصر و مفید از محتوای صفحه را به کاربر ارائه می کند. در نتیجه عنوان یک صفحه هم برای کاربر و هم برای موتور جستجوگر مهمترین عامل برای کاوش می باشد.

*** توجه

فرمت بهینه برای تولید عنوان مناسب برای صفحه سایت :

کلمه کلیدی پایه –کلمه کلیدی ثانویه | نام برند( حیطه ی فعالیت)

URL| آدرس صفحه و تاثیر آن در on-page seo

آدرس دهی صفحات یکی دیگراز مهم ترین گزینه های on-page seo است . که در صورت رعایت نکردن آن موتور جستجو نمی تواند رتبه ای برای صفحه تعیین کند.

در زیر به دو نوع از آدرس دهی اشاره می کنیم :

یک آدرس دهی معقول و قابل قبول برای موتورهای جستجو | آدرس دهی بهینه

مثال :

نمونه از آدرسدهی بسیار معقول است دقت داشته باشدید که ،این نوع از آدرس دهی که از یک ساختار سلسله مراتبی استفاده می کند بسیار برای

on-page seo خوب است. بدین صورت که Crawl های موتورهای جستجو به راحتی این آدرس را می توانند بخوانند که مجموعه ای با نام اخبار در دامنه ی zoomtech وجود دارد .

اما به ساختاری دیگر از یک URL توجه نمایید که از نظر سلسله مراتب یک Url بد می باشد.

مثال : http://zoomtech.ir/category/rt14257

در این آدرس موتور جستجو گر می تواند مجموعه ای را در دامنه ی Zoomtech پیدا کند ولی نمی تواند صفحه دقیق آن را تعیین نماید و این برای On-Page SEO بسیار بد است که در نهایت به شکست کلی در سئو سایت می انجامد.

در زیر به آماری که مربوط به فاکتورهای on-page seo هستند توجه نمایید :

 آمار فاکتورهای on-page seo

منبع: http://inten.asia

درباره ammarlu

این مطالب را نیز ببینید!

افزایش آمار بازدید سایت

۶ روش افزایش آمار بازدید سایت

افزایش آمار بازدید سایت یکی از دغدغه های هر دارنده وب سایت یا کسب و …

۲ دیدگاه‌ها

  1. سلام
    از شما بابت قرار دادن مطالب مفیدتون تقدیر و تشکر می کنم.

  2. بسیار عالی و مفید بود.
    لطفا در این زمینه باز هم مطلب بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *