صفحه اصلی / آموزش بهینه سازی سایت / سئو سایت در نام دامنه

سئو سایت در نام دامنه

مهمترین بخش برای معرفی وب سایت به موتورهای جستجو،نام دامین می باشد که به عباراتی باعث می شود که موضوع سایت به موتورهای جستجوگر معرفی شود، در نتیجه می توان گفت این عمل باعث می شود تا در مرحله ی اول سئو  ستون خود را محکم نگه دارد و نام دامین با محتوای وب سایت همخوانی داشته باشد.

در مرحله ی بعدی که دارای اهمیت خاصی نیز می باشد،انتخاب پسوند مورد نظر با توجه به محتوای سایت است.

همانطور که می دانید امروزه پسوند های مختلفی در اینترنت وجود دارد و اکثر این پسوند ها نیز نشان دهنده عمق موضوع سایت شما می باشد که تاثیر به سزایی در سئو سایت دارد.

به عنوان مثال دامنه های Com نشان دهنده ی وضعیت سایت در حالت عمومی یا همان جهانی می باشد. به این منظور سایت هایی که با این پسوند از دامنه هستند یعنی دارای محتوایی همگانی می باشد و اغلب مخاطبین اینترنت می توانند از محتوای این سایت ها استفاده کنند.دامنه های دیگر هم مانند Net به منظور دارا بودن محتوایی تحت شبکه و همچنین دامنه هایی که براساس نام کشور هستند مانند IR,Ru,It و… ، نشان دهنده ی دارا بودن محتوای سایت برای افراد خود کشور می باشد که موتورهای جستجو بیشتر برای تشخیص هویت سایت به این مورد اهمیت می دهند.

دامنه هایی که با پسوند ORG هستند نشان دهنده دارا بودن محتوای سایت مرتبط با شرکت های شخصی و با دولتی است. اما نمیتوان گفت که تمامی سایت ها به این نکته توجه می کنند و موضوع سایت خود را با پسوند دامنه خود تطبیق میدهند و در نتیجه امروزه این مورد زیاد به چشم می خورد که موضوع سایت با پسوند همخوانی ندارد.

خب حال باید متوجه این مورد شده باشید که به فرض مثال اگر در گوگل دنبال مطبی برای دانلود باشید، و مطلب مورد نظر هم در سایتی با پسوند Org و هم در سایتی با پسوند Com وجود داشته باشد در نتیجه های پیدا شده دامنه هایی که .com هستند بالاتر از دامنه های Org می باشند و این مورد تاثیر زیادی در سئو سایت دارد. موتور های جستجو در تشخیص هویت پسوند سایت ها اهمیت خاصی می دهند. ابتدا نام دامین و سپس پسوند دامین را بررسی میکنند و در صورتی که پسوند با نام دامنه و سپس محتوای سایت همخوانی داشته باشد،ان را در طبقه های مورد نظر خود ذخیره می کند و همیشه از بابت یکپارچه بودن سایت اطمینان دارد و در نتیجه موضوعات موجود در سایت را بررسی میکند تا در صورت وجود ان را به کاربران نمایش دهد.

انتخاب نام دامین مناسب با موضوع سایت : موتورهای جستجو را به طرف خود میکشاند. پس در هنگام انتخاب نام دامین،اول از همه چیز به نوع محتوای سایتی که میخواهید ایجاد کنید،اهمیت دهید.

نکات دیگری که دامین در سئو سایت اهمیت دارد همان تعداد کاراکترهایی است که در انتخاب دامین استفاده میکنید.سعی کنید کلمات به صورت خلاصه و طوری باشد که موتورهای جستجو انها را پیدا کنند و از استقاده تعداد کاراکترهای زیاد خودداری کنید.
موارد بالا ۵۰ درصد از بهینه بودن سئو سایت شما را به خود اختصاص میدهد و ۵۰ درصد دیگر نیز در موارد و مباحث دیگر می باشد که در فصل های آینده به انها خواهیم پرداخت.

منبع: spaceiran.com

 

درباره ammarlu

این مطالب را نیز ببینید!

افزایش سرعت سایت

افزایش سرعت سایت

افزایش سرعت سایت : همان طور که می دانید یکی از فاکتورهای سئو سایت سرعت …

۴ دیدگاه‌ها

  1. مطلب بسیار خوب و مفیدی بود.امیدوارم به کارتون ادامه بدین . منتظر مطالب جدیدتون هستم.

  2. ممنون برای مطلب خوبتون

  3. سلام سایت خوبی دارید . به سایت ما سر بزنید. بک لینک رایگان میدیم https://site.ir24.org/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *