صفحه اصلی / آموزش بهینه سازی سایت / متا تگ توضیحات سایت

متا تگ توضیحات سایت

متا تگ توضیحات چیزی که معمولا پنهان باقی می ماند اما می تواند زمانی که شما حداقل انتظار را از آن دارید برای کسانی که وقت کمی دارند نمایش داده شود. یک اشتباه بیشتر سایت ها این است که این متا تگ را نادیده می گیرند در حالی که با آن در اهداف سئوتون (موتور جستجوگرهاتون) ماندگارتر می شوید.

موتورهای جستجو اغلب ۱۵۰ یا کاراکتر بیشتری برای لیست توضیحات نمایش می دهد، همچنین شما فضای نسبتا کمی برای عنوان صفحه دارید، این راهی برای بیان پیام شما به مخاطبین شماست.

اگر خوب بنویسید به طور طبیعی بالا می آیید، شما فرصت زیادی برای ماندگاری با این تگ برای خود ایجاد کردید.  اما اگر نوشته نشود درخواست های فراوان این تگ به شما در صد اشتباه کمی را می دهد.

در برخی از سناریوهای زیر ممکن است به جای متا تگ توضیحات نمایش داده شوند:

  • زمانی که هیچ محتوای html در صفحه شما وجود ندارد مانند سایت های تمام فلش و تمام گرافیک
  • زمانی که سایت شما توسط کسی سرچ می شود که در آن آدرس اینترنتی شما از هیچ کلمه کلیدی استفاده نشده است
  • زمانی که سایت شما توسط روشهای off-page با کلمه موردنظر در نتایج جستجو نمایش داده شد ولی محتوای آن صفحه سایت شما دقیقا مرتبط با کلمه جستجو نیست.

به برخی نکات در نوشتن یک متا تگ توضیحات اشاره می کنیم:

  • فرض کنید برای معرفی صفحه “درباره ما” می خواهیم متا تگ توضیحات داشته باشیم، نه یک تبلیغات”خرید اکنون” . آن یک جمله بازاریابی است برای توصیف خودتون، شما ممکن است در ۳۰ ثانیه بالا بیایید.
  • هرچند که شما دقیقا مطمئن نیستید که مردم متا تگ توضیحات شما را چگونه می بینند. متا تگ توضیحات در زیر عنوان صفحه بهینه شده قرار می گیرد. همچنین  متن عنوان شما در تگ توضیحاتتئن تکرار نمی شود .
  • متا تگ توضیحات شامل کلمات کلیدی تون… هر جند که متا تگ توضیحات یک فاکتور رتبه موثر نیست ولی ممکن است بر روی جستجوگرها تاثیر بگذارد و شانس نمایش آن را بالا ببرد.
  • کلمات کلیدی هدف شما که در متا تگ توضیحات به کار برده اید در نتایج جستجو به صورت پررنگ (بولد) دیده می شوند.
  • متا تگ توضیحات با یک لیست کلمات کلیدی بلند هیچ کمکی به رتبه تون نمی کند و برای جستجوگرها ایجاد می شود.
  • متا تگ توضیحات را منحصر به فرد ایجاد کنید. شبیه عنوان صفحه html تان، متا تگ توضیحات باید به صورت سفارشی برای هر صفحه فرودتان نوشته شود تا آن با محتوای ویژه هماهنگ شود. بعضی از استراتژیک های سئو به خوبی متنی از صفحه شما را نمایش می دهد. هرچند که ممکن است شما متا تگ توضیحات را ننویسید.

ترجمه: سمانه عمارلو

مطلب قبلی

ادامه مطلب

درباره ammarlu

این مطالب را نیز ببینید!

افزایش آمار بازدید سایت

۶ روش افزایش آمار بازدید سایت

افزایش آمار بازدید سایت یکی از دغدغه های هر دارنده وب سایت یا کسب و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *