صفحه اصلی / آموزش بهینه سازی سایت / بهینه سازی فروشگاه اینترنتی

بهینه سازی فروشگاه اینترنتی

بهینه سازی فروشگاه اینترنتی یکی از جنبه های مهم برای ایجاد رقابت و برتری  گرفتن از رقبا می باشد در این آموزش قصد داریم مواردی که میتواند به بهینه سازی فروشگاه اینترنتی شما کمک کند را آموزش دهیم

۱-آدرس صفحه :نکته اول در سئو فروشگاه اینترنتی ایجاد یک آدرس برای هر صفحه به صورت بهینه می باشد سعی کنید آدرس هر صفحه کوتاه و به صورت استاتیک {html} باشد.

۲-عنوان صفحه : عنوان صفحه شاید مهمترین نقطه برای seo باشد پس دقت کنید که در انتخاب این قسمت دقت کافی را داشته باشد.

۳-  ۳۰۱ Redirects:تغییر مسیر ها را به درستی اعمال کنیم البته سعی کنیم تا حد امکان از این ابزار استفاده نکینم .در بعضی از مواقع نیاز است با استفاده از ۳۰۱ Redirects صفحه های حذف شده یا صفحه های که آدرس های آنها تغییر کرده است را تغییر مسیر دهیم چرا که میتوانیم با استفاده از این کار از ایجاد لینک های شکسته جلوگیری کنیم.

۴-استفاده از لینک های متعارف برای صفحه های دارای محتوای یکسان :در بعضی از مواقع نیاز است یک محصول را در چندین صفحه تعریف کنیم این کار باعث میشود قدرت هر صفحه بین صفحات مختلف تقسیم شود برای جلوگیری میتوانیم از لینک متعارف استفاده کنیم.

۵-متا ربات :با استفاده از متا ربات و کد noindex  میتوانیم از ایندکس شدن بعضی از صفحات در گوگل و سایر موتورها جستجوگر جلوگیری کنیم.

۶-ایجاد وبلاگ برای بهینه سازی فروشگاه اینترنتی :از آنجا که گوگل بارها و بارها بازاریابی محتوا را به عنوان یک روش موثر برای ایجاد ترافیک و همچنین ایجاد لینک داخلی بیان کرده است نباید از گزینه به سادگی رد شد .میتوانیم مطالب نوشته شده در وبلاگ را به صورت rss در آوریم و آنرا را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذاریم.

۷-فایل robots.txt :با استفاده از این فایل کار های مهمی را میتوانی انجام دهیم نحوه دسترسی ،ایجاد آدرس بهینه ،نوع خزیدن صفحه توسط موتورهای جستجوگر و….. سعی کنید تا حد امکان کار کردن با این فایل را آموزش دیده و از آن استفاده کنید حتی در بسیاری از وب سایت ها بیان شده است که فایل خالی robots.txt میتواند مفید برای سئو سایت باشد.

۸-سرعت سایت :وب سایت ها که دارای سرعت بالا هستند علاوه بر مفید بودن برای کاربران میتواند برای موتورهای جستجوگر مفید باشد سعی کنید در انتخاب هاست یا سرور خود دقت کافی را داشته باشد تا حد امکان سعی کنید از سرور های مجازی برای سایت فروشگاهی خود به جای هاست اشتراکی استفاده کنید  چرا که علاوه بر سرعت دارای امنیت بالاتری نیز هستند .سرعت سایت علاوه بر سرور و هاست به نوع برنامه نویسی نیز میتواند ربط داشته باشد.

۹-کنترل ترافیک و صفحات ایندکس شده :سعی کنید ترافیک وب سایت خود را هر روز مورد بررسی قرار دهید این کار را میتوانید با گوگل آنالیز یا گوگل وب مستر انجام دهید همچنین میتوانید با استفاد ه از site:url  میزان صفحات ایندکسی خود را مشاهده کنید.

۱۰-استفاده از تگ Alt  برای تصاویر :حتما برای هر یک از تصاویر وب سایت خود یک Alt  تعریف کنید و یکی از کلمات کلیدی را در آن قرار دهید .

۱۱-Social Sharing buttons برای اشتراک گذاری محصول در شبکه های اجتماعی :

با قرار دادن دکمه های share میتوانی به کاربران خود این اجازه را بدهیم تا مطالب ما را در صفحات اجتماعی معروف به اشتراک بگذارند این روش علاوه بر افزایش بازدید کننده میتواند سرعت ایندکس مطالب را بالا ببرد.

۱۲- Auto XML Sitemap برای بهینه سازی فروشگاه اینترنتی: نقشه سایت از دید کاربران مخفی است اما میتواند به پیدا شدن وب سایت ما به موتور های جستجوگر کمک کند سعی کنید از یک ابزار خودکار برای ایجاد نقشه سایت کمک بگیرید.

۱۳-استفاده از یک آدرس ip منحصر به فرد برای بهینه سازی فروشگاه اینترنتی: سعی کنید آدرس ip فروشگاه شما به صورت یکتا باشد چرا که در بعضی از مواقع کاربران با استفاده از ای پی به فروشگاه متصل میشوند. مانند فروشگاه مانند فروشگاه آمازون  که دارای ip منحصر به فرد ۷۲٫۲۱٫۲۱۵٫۲۳۲٫  برای دسترسی می باشد.

منبع: https://seonab.com

درباره ammarlu

این مطالب را نیز ببینید!

افزایش سرعت سایت

افزایش سرعت سایت

افزایش سرعت سایت : همان طور که می دانید یکی از فاکتورهای سئو سایت سرعت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *