صفحه اصلی / آموزش بهینه سازی سایت / زمان مورد نیاز برای سئو سایت

زمان مورد نیاز برای سئو سایت

سئو سایت یعنی بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر جهت کسب رتبه های بالاتر، بنابراین هر وب سایتی نیاز به سئو دارد. اما برای سئو کردن چقدر زمان نیاز است؟ برای دریافت پاسخ این سوال تا آخر مطلب با ما همراه باشید.

افرادی که می خواهند وب سایتی را بهینه سازی کنند باید از خود گذشتگی نشان دهند! یادگیری سئو در ابتدای کار شاید ساده و راحت باشد – اما بعد از ورود به فضای رقابتی نیازمند کشف استراتژی هایی برای موفقیت هرچه بهتر هست که راه بدست آوردن آن صرف زمان و کسب تجربه است. افرادی که می خواهند سئو کار شوند بایستی یکسری مهارت های جدید را یادبگیرند و زمانی که به مشکلی برخورد کرند، با افراد متخصص مشورت کنند و از تجربه آنها استفاده کنند.

بیشتر کسب و کارهای کوچک برای صرفه جویی در هزینه ها می خواهند سئو سایت را خودشان انجام دهند. سئو یک کار زمان بر است و این چنین نیست که بشود در طی یک بازه زمانی سایت را سئو کرد و بعد نتیجه را برداشت کرد! برخلاف باور اشتباه اکثر مدیران سایت ها که فکر می کنند یکبار بهینه سازی سایت کافی است، یک وب سایت همیشه به سئو نیاز دارد و اگر کسب رتبه های نخست در فضای رقابتی مهم است، بایستی همیشه در حال سئو کردن سایت باشند.

سئو سایت در چه مدت انجام می گیرد؟

یکی از سوالات رایج، مدت زمان انجام و رسیدن به بازدهی است. اما با توجه به ماهیت کار نمی توان پاسخ مشخصی را به این سوال داد. چراکه سئو سایت ها باتوجه به میزان رقابت در آن زمینه و همچنین کلمات کلیدی که مدیر سایت می خواهد با آنها در رتبه های نخست باشد همگی بر مدت زمان اجرای کار اثر گذار هستند.

رسیدن به بازدهی نیز همانند خود سئو کردن بستگی به شرایط مختلف دارد. در خیلی از موارد مشاهده می شود که عده ای بدون دانش کافی ادعای بهینه سازی سایت در یک بازه زمانی مشخص را می کنند که نشان از عدم دانش کافی آنان است. هیچگاه نمی توان گفت که سایت شما را در مدت یکماه یا … می توانیم سئو کنیم. افرادی که این ادعا را می کنند یا دانش کافی ندارند و یا به بازدهی کوتاه مدت فکر می کنند که به هیچ وجه مناسب کسب و کارهای بزرگ که می خواهند همیشه بهترین باشند، نیست.

با اینکه اشاره کردیم به دلیل تنوع در زمینه کاری سایت ها نمی توان یک زمان مشخصی را برای سئو کردن سایت ها گفت، اما طبق بررسی هایی که صورت گرفته برای کسب و کارهای متوسط مدت زمان سئو در طول هفته چیزی بین ۲۵۰ ساعت است. این مدت زمان را یک شخص اگر بخواهد ۲۴ ساعته فقط کار کند هم قطعا کم خواهد آورد، و به همین دلیل است که سایت های ارائه دهنده خدمات سئو تشکیل شده اند.

اما ۲۵۰ ساعت برای چه کارهایی است؟

به احتمال زیاد به این فکر می کنید که آیا واقعا ۲۵۰ ساعت برای سئو سایت در طول هفته نیاز است؟ به همین دلیل قسمت هایی که در این ۲۵۰ ساعت مد نظر بودند را لیست کردیم تا بهتر موضوع را درک کنید.

  • برررسی سایت و رفع مشکل
  • تولید محتوا
  • فعالیت در شبکه های اجتماعی
  • بررسی استراتژی ها
  • یادگیری سئو

چند مورد فوق مواردی هستند که یک سئو کار باید همیشه آنها را انجام بدهد. اگر شما برای یک مدت طولانی سئو سایت را رها کنید این امکان وجود دارد که از آپدیت های موتورهای جستجوگر مطلع نشوید و جایگاه خود را از دست بدهید. بنابراین یکی از کارهای اصلی یک متخصص سئو بطور مداوم بروز نگه داشتن دانش خود است که یک کار زمان بر بشمار می رود.

نتیجه گیری

سئو یکبار برای همیشه وجود ندارد.بنابراین سایت همیشه باید توسط یک متخصص آنالیز شود. بهینه سازی سایت برحسب نیازهای کاری صورت می گیرد بنابراین ممکن است در طی یک هفته ۱۰ ساعت هم برای سئو سایت کافی باشد. اما اگر به رتبه های نخست در موتورهای جستجو به ویژه گوگل فکر می کنید و خودتان اطلاعاتی در این زمینه ندارید حتما سئو سایت خود را به یک متخصص بسپارید و زمان خود را برای یادگیری و تست نگذارید. گاهی وقت ها بهتر است به جای ماهی گرفتن آن را از ماهی فروش بخرید تا در زمان خود که یک دارایی با ارزش است صرفه جویی کنید.

منبع: http://paralweb.com

درباره ammarlu

این مطالب را نیز ببینید!

افزایش سرعت سایت

افزایش سرعت سایت

افزایش سرعت سایت : همان طور که می دانید یکی از فاکتورهای سئو سایت سرعت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *