صفحه اصلی / آموزش بهینه سازی سایت / استفاده از متن و لینک مخفی در محتوا

استفاده از متن و لینک مخفی در محتوا

استفاده از متن و لینک مخفی در محتوا

متن و لینک مخفی در محتوا به منظور دستکاری در نتایج رتبه بندی جستجوی گوگل، عملی فریبنده و خلاف دستورالعمل های وبمستر گوگل می باشد. بسیاری از سایت ها متن هایی که شامل تعداد زیادی از کلمات کلیدی مورد نظر است در صفحه با تکنیک های مختلفی از چشم بازدیدکنندگان سایت مخفی میکنند. در حالیکه این عمل که معمولا از روش های سئو سیاه شناخته می شود از دید گوگل مخفی نخواهد ماند و گوگل به راحتی این کار را تشخیص میدهد و مخفی کردن کلمات کلیدی تاثیر منفی شدیدی بر سئو شما خواهد داشت. اهمیت و نحوه استفاده از آنها را با مقاله ارائه شده در بلاگ وبمستر گوگل برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

مخفی کردن متن و لینک ها به روش های مختلفی انجام می شود :

استفاده از متن همرنگ با رنگ پس زمینه وب سایت

مخفی کردن متن پشت یک تصویر

استفاده از CSS برای قرار دادن متن در بیرون از کادر صفحه نمایش

تنظیم کردن سایز فونت صفر

مخفی کردن لینک در متن با قرار دادن لینک روی یک کاراکتر کوچک ؛ برای مثال قرار دادن لینک روی کاراکتر hyphen (-)

هنگامی که سایت خود را بررسی می کنید تنها به دنبال متن ها و لینک هایی هستید که از دید کاربر مخفی بماند ؛ آیا چیزی وجود دارد که بخواهید تنها از دید موتور جستجو به جای کاربر مخفی باشد ؟

با این حال استفاده از متن مخفی همیشه هم فریبنده نیست. برای مثال اگر شما در وب سایت تتان از تکنولوژی هایی مانند JavaScript ، تصاویر و فلش استفاده می کنید که توسط موتور جستجو بررسی و ایندکس نمی شود ، استفاده از متون توصیفی برای این آیتم ها می تواند دسترسی به سایت شما را بهبود بخشد. به یاد داشته باشید که بخشی از بازدیدکنندگان سایت شما را افرادی که از مرورگرهای موبایل یا از اینترنت با سرعت پایین ، استفاده می کنند ، تشکیل می دهند که قادر به نمایش این محتوا نیستند. بنابراین استفاده از متن جایگزین می تواند در درک محتوا سایت برای این دسته از کاربران مفید باشد. شما می توانید دسترسی به سایت خود را بدون در نظر گرفتن این تکنولوژی ها در مروگر ها تست کنید.

بررسی نکات مخفی کردن متن و لینک در محتوا که دسترسی به سایت شما را آسان تر می کند :

تصاویر : استفاده از ویژگی alt در تصاویر برای ارائه متن توصیفی جایگزین که پیشنهاد می شود شامل کلمه کلیدی شما باشد ، مفید خواهد بود. متن درج شده در ویژگی alt از دید بازدیدکننده مخفی است و تنها در صورت لود نشدن تصویر توسط مرورگر نمایش داده خواهد شد. همچنین پیشنهاد می شود توضیح یا عنوان کوتاهی که مرتبط با تصویر باشد در اطراف تصویر برای درک بهتر کاربر ، درج شود.

جاوا اسکریپت: قرار دادن محتوای کد جاوا اسکریپت در یک تگ <noscript>. اگر از این تکنیک استفاده می کنید ، مطمئن شوید محتوایی که نمایش می دهید با محتوای تمایش داده شده با جاوا اسکریپت یکسان باشد و تنها درصورتی نمایش داده شود که نمایش کدهای جاوا اسکریپت روی مرورگرکاربر غیرفعال باشد.

ویدئو : برای ویدئو ها هم می توانید متن توضیحی جایگزین در کد Html بنویسید.  استفاده از متن جایگزین هم برای کاربر و هم برای ربات موتور جستجو مفید خواهد بود.

منبع: سئویار

درباره ammarlu

این مطالب را نیز ببینید!

افزایش آمار بازدید سایت

۶ روش افزایش آمار بازدید سایت

افزایش آمار بازدید سایت یکی از دغدغه های هر دارنده وب سایت یا کسب و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *