هشتگ چیست؟

هشتگ چیست؟ توییتر به عنوان اولین شبکه اجتماعی از هشتگ استفاده کرد و آن را به شهرت رساند. بعد از آن نیز اکثر شبکه های اجتماعی محبوب مثل فیسبوک و اینستاگرام قابلیت استفاده از هشتگ را اضافه کردند. در این مقاله قصد دارم به این سوالات پاسخ دهم که معنی هشتگ چیست، کاربرد هشتگ چیست و چرا به این اندازه محبوب شده و تقریبا همه افراد فعال در شبکه های اجتماعی از آن استفاده می کنند.

هشتگ یعنی چه؟

به طور ساده به یک عبارت کلیدی که کلمات تشکیل دهنده آن بدون فاصله کنار یکدیگر قرار می گیرند و قبل از آن  علامت پوند یا شارپ (#) قرار می گیرد، هشتگ گویند. به عنوان مثال #InboundChat و #ChocolateLoves هر دو هشتگ هستند.

  • نکته اول: هشتگ انگلیسی و چند کلمه ای را به صورت معمول بدون فاصله و با بزرگ نوشتن حرف اول هر کلمه می نویسند. مانند دو مثال بالا
  • نکته دوم: هشتگ فارسی و چند کلمه ای را به این صورت می نویسند: #کتاب_آموزش_سئو و یا #رپورتاژ_آگهی
  • نکته سوم: از هشتگ ها می توانید در هر قسمتی از پست خود استفاده کنید. ابتدا، انتها و یا وسط پست. هیچ تفاوتی نمی کند بلکه بستگی به خودتان دارد که چگونه از آن ها استفاده کنید.

کاربرد هشتگ چیست؟

هشتگ ها مانند آهنربا هستند که می توان با آنها کاربران علاقه مند به یک موضوع و یا یک جریان و کمپین را به سمت آنها  هدایت کرد. این کار با جست و جوی یک عبارت کلیدی خاص در شبکه های اجتماعی رخ می دهد. به این مثال با دقت توجه کنید: من پستی را با این مضمون منتشر می کنم:

نیوسئو ارائه دهنده خدمات #سئو_سایت و #آموزش_سئو افتخار دارد برای اولین بار کلاس آموزشی سئو را برای علاقه مندان به این هنر و تخصص برگزار کند. لطفا به سایت نیوسئو مراجعه کنید.

همانطور که می بینید من در این پست از دو هشتگ سئو سایت و آموزش سئو استفاده کرده ام. بنابراین کاربران شبکه اجتماعی اگر این دو عبارت را در شبکه اجتماعی جست و جو کند، این پست به عنوان یکی از نتایج نمایش داده خواهد شد.

  • نکته: برای اینکه پست شما به عنوان یکی از نتایج نشان داده شود، حتما باید آن را به صورت عمومی (public) منتشر کنید.

هشتگ ها معمولا برای آگاهی و اتحاد در مورد یکی از موضوعات زیر استفاده می شوند:

  • رویدادها یا کنفرانس ها
  • اقدامات اضطراری در فجایع
  • تعطیلات و جشنواره ها
  • موضوعات عمومی جالب

نکته: در نحوه استفاده از هشتگ باید به این موضوع توجه کنید که از آن ها برای پست هایی استفاده کنید که مهم و ارزشمند هستند. همچنین باید به تعداد کم از هشتگ در هر پست استفاده کرد. حداکثر سه هشتگ برای هر پست مناسب به نظر می رسد.

چرا هشتگ ها به شکل وسیع و خارق العاده ای فراگیر شدند؟

آخرین سوالی که باید به آن جواب بدهم این است که چرا هشتگ ها به شکل وسیع و خارق العاده ای فراگیر شدند. جواب بسیارساده است، هشتگ ها بسیار راحت قابل استفاده هستند و تنها کافی است از علامت (#) قبل از عبارت کلیدی استفاده کنید. علاوه بر آن، انعطاف پذیرند و مدیریت آنها بسیار ساده است.

بعد از گذشت تقریبا یک دهه، هشتگ ها روند محبوب شدن را ادامه دادند. هشتگ ها اکنون بهترین روش برای افراد و برندها هستند تا با استفاده از آنها در پست های خود در شبکه های اجتماعی بیشتر دیده شوند و تعداد بازدیدها و دنبال کنندگان خود را افزایش دهند. آنها می توانند با استفاده از هشتگ ها پست های مفید و جذاب را به کاربران نشان دهند. همچنین می توانند کاربرانی را که به یک موضوع خاص علاقه دارند و در مورد آن پست تولید می کنند را به یک جریان واحد هدایت کنند.

مقاله ی عمومی در مورد هشتگ ها در این جا به پایان رسید. به زودی در مورد روش استفاده از هشتگ ها در شبکه های اجتماعی محبوب توییتر، فیسبوک و اینستاگرام و اینکه در این شبکه ها چگونه هشتگ بسازیم، با شما گفت و گو خواهم کرد. پس توصیه می کنم که این مقاله را به عنوان زیر بنای بحث با دقت بخوانید و تک تک نکات آن را به خاطر بسپارید. امیر قمصری و تیم نیوسئو همواره در انتظار سوالات و نظرات شما عزیزان همیشه همراه هستند.

منبع: نیو سئو

درباره ammarlu

این مطالب را نیز ببینید!

افزایش آمار بازدید سایت

۶ روش افزایش آمار بازدید سایت

افزایش آمار بازدید سایت یکی از دغدغه های هر دارنده وب سایت یا کسب و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *